Kozmetický priemysel

S globálnou hodnotou stoviek miliárd dolárov ročne je kozmetický priemysel významný pre mnohé ekonomiky. Vysoko automatizované procesy používané na výrobu produktov starostlivosti o pleť a vlasy, make-upu, parfumov, toaletných potrieb a dezodorantov vyžadujú spoľahlivé a vysoko kvalitné výrobné zariadenia. Minebea Intec je popredným dodávateľom takýchto zariadení, ktorý ponúka priemyselné vážiace riešenia každého druhu a široký sortiment riešení dávkovania, prípravy receptúr, triedenia, plnenia a balenia. Dodávajú sa aj zariadenia na detekciu kovov a röntgenovú kontrolu.

Spoľahlivý partner pre kontrolu kvality a technologické zariadenia pre kozmetický priemysel

Spoločnosť Minebea Intec má dlhoročné skúsenosti s vývojom a výrobou inovatívnych výrobných zariadení a zariadení na zabezpečenie kvality na váženie a detekciu cudzích telies. Veľká časť týchto skúseností bola získaná v kozmetickom priemysle, kde kontrola kvality zohráva dôležitú úlohu pri zaisťovaní bezpečnosti a kvality výrobkov a zároveň maximalizuje efektívnosť a nákladovú efektívnosť výrobných procesov. Hygienické hľadiská, ako je čistiteľnosť, sú v popredí procesu navrhovania zariadení pre takéto aplikácie a na zabezpečenie odolnosti proti korózii sa používajú vysokokvalitné materiály, ako je nehrdzavejúca oceľ. Presnosť je tiež dôležitá a všetky riešenia ponúkajú IP ochranu a ochranu pred výbuchom. Štandardom je aj jednoduchá kalibrácia, ako aj jednoduchá integrácia do existujúcich procesov a kompatibilita, ako aj konektivita s rôznymi systémami spracovania údajov.

Ako spoľahlivý partner výrobcov kozmetiky na celom svete investuje Minebea Intec intenzívne a neustále do testovania a certifikácie v súlade s rôznymi národnými a medzinárodnými normami a predpismi, ako sú

  • pre materiály a výrobky: EHEDG/FDA/HACCP/IFS/EAC/AAA/NSF
  • pre Ex aplikácie (ochrana pred výbuchom): ATEX/FM/CSA/IECEx/EAC
  • pre kalibráciu: OIML/NTEP – pre ochranu proti vniknutiu (IP): do IP69k
  • pre výrobu: správna výrobná prax (GMP) a správna automatizovaná výrobná prax (GAMP) – napr. podľa FDA 21 CFR

Zabezpečujeme tiež zhodu s FDA 21 CFR časť 11 vo vzťahu k elektronickým záznamom a elektronickým podpisom. Preto sme dobre pripravení splniť veľmi odlišné potreby výrobcov kozmetiky – a samozrejme poskytnúť súvisiacu dokumentáciu o kvalite, ktorá môže byť potrebná pre akúkoľvek aplikáciu.

Naše produkty a riešenia v kozmetickom priemysle

Kontrolná váha WK+

Kontrolná váha WK + sa môže pochváliť plne automatickým vážením bez prerušenia a triedením v procese stop-and-go pre spoľahlivú a rýchlu kontrolu hmotnosti a integrity.
Viac informácií

Essentus®

Dynamické kontrolné váhy typovej rady Essentus® ponúkajú 4 základné modely pre jednoduché, presné váženie a kontrolu úplnosti balených potravín a iných výrobkov. … Viac informácií